Afstuurstage: investeringsbereidheid middenhuur
Bevind jij je in de afrondende fase van een masteropleiding finance, economie of vastgoed en ben je op zoek naar een bedrijf waar je jouw onderzoek kan combineren met het opdoen van relevante werkervaring? Lijkt het jou interessant om onderzoek te doen naar de investeringsbereidheid van corporaties in middenhuur na de Wet betaalbare huur?
Achtergrond van de opdracht
Sinds de Wet betaalbare huur (2024) is de grens DAEB/niet-DAEB herzien en de WWS-puntentelling aangescherpt. Corporaties staan voor de vraag of en hoe zij middenhuur kunnen ontwikkelen binnen de nieuwe regulering. Data op het gebied van realisatie is door de recente inwerkingtreding nog beperkt beschikbaar. Hierdoor is een kwantitatieve aanpak lastig maar is een besluitvormingsstudie juist urgent en relevant.
Wat ga je concreet doen?
Je onderzoek geeft inzicht in wat de investeringsbereidheid is van corporaties in middenhuur. Een gestructureerde enquête onder bestuurders en directeuren meet de financiële drempelwaarden (minimale IRR, maximale onrendabele top, LTV-effect) waaronder middenhuurprojecten door de besluitvorming komen, en of die drempels variëren naar regio, organisatiegrootte en gemeentelijk volkshuisvestingsbeleid. De enquêteresultaten worden gevalideerd tegen een financieel scenariomodel gebouwd op dVi-data, WOZ-statistieken en bouwkostenindices. Zo ontstaat een mixed-methods ontwerp: het model toont wat financieel haalbaar is; de enquête toont wat bestuurders daadwerkelijk beslissen.
Maaike Hof over de duurzaamheid in de vastgoedsector en de beweging naar Net Zero
Fay: “Hier draag ik direct bij aan de toekomst van de zorg”
Met welke vragen ga je aan de slag?
In dit onderzoek staat de vraag centraal welke factoren verklaren of een woningcorporatie wel of niet investeert in middenhuur. Zijn de motieven financieel, wettelijk of bijvoorbeeld reputationeel van aard? Daarnaast wordt onderzocht in hoeverre de financiële uitgangspositie, zoals een minimale IRR, meespeelt in de afweging.
Hoe ziet je stage er in de praktijk uit?
Naast je scriptie krijg je de mogelijkheid om mee te werken aan projecten. Er is veel verantwoordelijkheid, maar je staat er niet alleen voor. We geven je alle tools die nodig zijn om je te ontwikkelen. Je scriptie krijgt altijd prioriteit, zodat deze voor het einde van je stageperiode is afgerond. Projecten worden in teamverband uitgevoerd.
Het schrijven van mijn scriptie bij Finance Ideas was een verrijkende ervaring. Feedback van collega’s met gedegen kennis van de sector en het ‘casual’ praatje bij de koffieautomaat hebben mijn scriptie over dit relevante onderwerp naar een hoger plan getild. – Fay Kelder
Over ons?
Meer impact met maatschappelijk kapitaal door toekomstplannen op een duurzame en financieel verantwoorde wijze te realiseren. Dat is in een notendop wat we doen. Dit doen we voor woningcorporaties, zorginstellingen en institutionele beleggers. Daarbij ondersteunen we ze met het waarborgen van hun financiële continuïteit. Het geld dat van jou en de rest van Nederland komt, zo efficiënt en effectief mogelijk inzetten om de maatschappelijke impact van onze klanten te maximaliseren. Een positieve impact op de maatschappij is wat ons drijft. Een andere manier van denken; geld is niet het belangrijkste, impact wel.
Praktisch
- Duur van stage: 4-6 maanden
- Type stage: scriptiestage
- Compensatie: € 750,- per maand (gebaseerd op 40-urige werkweek)
- Fysiek/online: 3 dagen op kantoor, rest flexibel
Word jij enthousiast van deze afstudeeropdracht?
Bevind jij je in de afrondende fase van een masteropleiding finance, economie of vastgoed? Ben jij zelfstandig, analytisch sterk en heb je affiniteit met cijfers? Solliciteer snel! Je cv, motivatiebrief en cijferlijst kun je sturen naar recruitment@finance-ideas.nl.
Het schrijven van mijn scriptie bij Finance Ideas was een verrijkende ervaring. Feedback van collega’s met gedegen kennis van de sector en het ‘casual’ praatje bij de koffieautomaat hebben mijn scriptie over dit relevante onderwerp naar een hoger plan getild. –
